Поради для батьків Сім’я

7 правил по вихованню дитини, які зроблять її успішною

Автор

   Ми, батьки, прищеплюємо дітям деяку модель життя. Вони вбирають інформацію, як поводитися у суспільстві, що робити у вільний час, як вчитися, що вибирати в магазині, з ким дружити та інше. Від “дитячих” звичок залежить, як складеться доросле життя. Приводимо 7 пунктів, які допоможуть виховати успішну дитину.
   Любов без обмовок
   Намагаючись управляти своїми дітьми, ми любимо з обмовками: коли вони здійснюють погані вчинки, показуємо свою неприязнь, нашу любов же потрібно “заслужити” – отримати п’ятірку, прибратися в квартирі. Знайомо? Учені провели дослідження, опитавши більшість матерів дорослих дітей. Мами, які в дитинстві відчували, що їх люблять тільки тоді, коли вони відповідають очікуванням своїх батьків, в дорослому житті почували себе менш цінними. Відмінно, проте, що, ставши батьками, вони застосовували той же підхід до своїх дітей.   Жінки обертали умовну любов (тобто з обмовками) “на власних дітей, поприте, що цей метод відбив на них негативну дію”.
За багато років дослідники дійшли висновку: “чим сильніше обумовлена підтримка яку отримує дитина, тим нижче уявлення про власну цінність як особу”. Коли діти отримують любов з обмовками, вони, як правило, приймають з умовами і самих себе. Навпаки, ті, хто отримує абсолютне прийняття – з боку батьків або навіть учителів, – почуваютьсебе набагато краще.
   Розвиток дрібної моторики
   Про це варто потурбуватися в перші роки життя дитини. Дрібна моторика – ключ до інтелектуального розвитку малюка. Важливо, щоб він міг з раннього дитинства чіпати різні фактури, предмети, працював ножицями, олівцем, складав картинки, умів ліпити і перебирати дрібні деталі. Треба збудувати домашню систему навчання дитини : поетапно освоїти роботу з ножицями, навчитися малювати, клеїти тощо.
Правила дуже прості: треба займатися регулярно, але не тривалий час. Зробили одно-два завдання, і цього вистачає, Головне, щоб дитина не втомилася, не перегоріла і захотіла займатися на наступний день.
   Розвиток фізичних здібностей
   Деякі батьки так захоплюються інтелектуальним розвитком дитини, що абсолютно забувають про фізичний. Бути в хорошій формі необхідно для успішного і здорового життя. До того ж “фізика” безпосередньо впливає наінтелект. Річ у тому, що дрібна моторика, про яку ми говорили вище, розвивається паралельно з великою.
   Велика моторика – це по суті і є фізичні здібності дитини. Простіше кажучи, чим вправніший малюк на дитячому майданчику, тим краще у нього виходитиме малювати олівцем, перебирати деталі. Займатися фізичним розвитком дитини можна і удома.Грати в йогу. Це не просто гімнастика, це ще і спосіб пізнання світу. Займаючись з дітьми, неможна забувати, що йога для них – це передусім гра. Коли просиш дітей стати сильними, як лев, або легеньким, як метелик, вони без зусиль перевтілюються в цих тварин. Дорослим же потрібно довго підготовувати розум та свідомість.
   Вільні ігри
   Вільна гра – природний спосіб навчити дитину контролювати ситуацію, показати йому, що він не безпорадний. У іграх діти вчаться самі, без дорослих, приймати рішення, усувати проблеми, дотримуватися правил. Також вони вчаться спілкуватися з людьми нарівних, а не тільки бути слухняними або неслухняними підлеглими. У активних іграх на вулиці діти свідомо примушують себе трохи боятися. Вони вчаться контролювати не лише своє тіло, але і свій страх.
   Творчість
   Математичні навички можна прищепити у будь-якому віці, якщо у дитини є досить завзятості. А ось здатність творчо мислити навряд чи можна розвинути, якщо в ранньому віці у малюка не було можливості виражати себе через творчість.
Дитині потрібно малювати, розфарбовувати, доповнювати картинку або замальовувати її.
   Живлення
   Система живлення безпосередньо пов’язана із станом здоров’я. Складність в тому, що дитина, що подорослішала, навряд чи сприйме, чому замість гамбургера треба їсти брокколі. Тому в сім’ї краще якомога раніше встановити правила правильного харчування, які діють для кожного члена сім’ї. Наприклад, солодке дозволяється тільки у вихідні дні, цукор в чай ніхто не кладе, на обід завжди їдять овочі і так далі.
   Емоційний інтелект
   Інтелект – не це ще найважливіше, що треба для успішного майбутнього. Набагато цінніше для майбутнього щастя дітей уміння управляти своїми емоціями та здатність до эмпатії. Саме від цього залежить, чи буде ваша дитина щаслива. Якщо ви ще в дитинстві навчите його справлятися з негативними емоціями, обговорювати їх і не боятися проявляти, то і в дорослому житті він зуміє знайти вихід з важких ситуацій і вирішити самі непрості проблеми.

Вам також може сподобатися