Подорожі

Навіщо потрібна реєстрація на рейс онлайн (Check-in)?

Автор

   Як правило така опція пропонується безліччю авіакомпаній на їх офіційному сайті. Онлайн чекін або онлайн реєстрація призначена для того, щоб ви в онлайн режимі зареєструвалися на свій рейс. У більшості випадків пропонується виконати онлайн реєстрацію за 24 години до відправлення, рідше за 48 годін. У Авіакомпанії МАУ, яка є найпопулярнішою за рейтенгами у продажі авіаквитків в Україні, відкривається онлайн реєстрація за 48 годін.

Вам потрібно всього лише вписати свої особисті дані, номер бронювання и обрати місце де ви хочете сидіти в літаку.

    Важливо! Якщо ви викупили авіаквиток на сайті посередника (наприклад, Momondo.ua), а не на офіційному сайті авіакомпанії, переконайтеся, що ви використовуєте букінг код (локатор) авіакомпанії, а не код підтвердження бронювання з сайту.

   Процес онлайн реєстрації для кожної авіалінії свій і може відрізнятися, але вам завжди надається можливість вибрати місце на борту, оплатити збори за багаж (якщо ваш тариф не включає місце багажу) і вибрати додаткові послуги (наприклад, харчування). Вам також можливо доведеться відповісти на питання про безпеку і вказати номер паспорта для міжнародних перельотів.

   Коли ви вже закінчили з процесом онлайн реєстрації, ви можете роздрукувати свій посадковий талон (деякі авіакомпанії вимагають саме роздрукований посадковий талон) або ж завантажити посадковий талон на електронний носій (не Print Screen, а завантажений посадковый талон, в якому при необхідності можуть збільшити QR code тощо). Але якщо ви все ж забули роздрукувати посадковий талон, то ви завжди зможете попросити роздрукувати співробітника авіакомпанії в аеропорту. Наприклад, авіакомпанія МАУ за друк посадкового талону на стійці реєстрації знімає додатковий збір, з цієї причини ми радимо друкувати свій посадковий талон заздалегідь.

Навіщо проходити онлайн реєстрацію?

    Авіакомпанії люблять надавати можливість реєстрації онлайн, тому що це значно скорочує час, витрати і роботу персоналу.
А для вас найголовнішою перевагою буде уникнути черги та зайвого клопоту в аеропорту. Якщо вам не потрібно реєструвати свій багаж і ви маєте тільки ручну поклажу, з роздрукованим посадковим талоном ви зможете сміливо пройти безпосередньо до перевірки, до гейтів та далі на борт літака. Ваш документ і посадковий талон також знадобляться безпосередньо для посадки на борт літака.

   А якщо у вас є багаж для реєстрації, онлайн чекін також заощадить ваш час; деякі авіалінії надають додаткову стійку реєстрації, де ви можете просто залишити свій чемодан без потреби проходження всього процесу чекіну.

   Можливо одним з плюсів онлайн реєстрації є можливість вибору місця на борту якомога швидше. Ви не тільки самі вибираєте місце, ви також опинитесь в більш ранній групі для посадки.

   Ще одна из дуже важливих причин реєструватися на рейс онлайн та прибувати в аеропорт заздалегідь – овербукінг (перепродаж), це коли авіакомпанія продає  на 10% більше квитків, ніж є місць на літаку. Так вони перестраховують себе щоб невтратити гроші и заповнити літак, тому що за статистикою 10% від проданих квитків не використовується, пассажири просто не приходять на свій рейс. По цій причині завжди є ризик, що хтось залишиться за бортом. Для того щоб уникнути такої ситуації, необхідно (особливо якщо ви збираєтесь летіти усією родиною), робити одне бронювання для всієї родини, проходити онлайн реєстрацію (так ви зможете сидіти усі разом, а не там де вас посадить співробітник авіакомпанії) та приїзжати заздалегіть в аеропорт. Якщо у авікомпанії овербукінг на рейс, той хто прийде першим той и полетить.

Коли ви не можете пройти онлайн реєстрацію?

Онлайн реєстрація – дуже зручна функція, але, на жаль, не для всіх. Ось випадки, в яких ви не можете скористатися онлайн реєстрацією на рейс:

  1. Ви подорожуєте в складі великої групи (більше 9 дорослих);
  2. Ваш перший рейс не обслуговується авіалінією, з якої ви проходите онлайн реєстрацію (завжди треба реєструватися онлайн на офіційному сайті авіакомпанії на бланці якої був виписаний авіквиток, якщо це суміжний рейс);
  3. Ви летите з паперовим, а не електронним квитком (таке буває дуже рідко, але буває);
  4. Є необхідність спеціального обслуговування (інвалідне крісло або супровід дитини, який самостійно подорожує);
  5. Також авіакомпанії не дозволяють реєструвати онлайн новороджених малюків, віком від 0-2 років.
  6. Ви подорожуєте з твариною (для тварини необхідний додатковий огляд, по цій причині ви не зможете зробити онлайн реєстрацію)

Не всі чартерні рейси реєструються онлайн, більшість із них проводять реєстрацію в аеропорту. Це скоріше вийняток ніж правило.

   Важливо! Використовуйте обов’язково онлайн реєстрацію якщо ви купили авіаквиток бюджетних авіаліній (Wizz Air, Ryanair тощо), які найчастіше просять пройти цей процес, в іншому випадку вам доведеться оплатити онлайн реєстрацію на місці в аеропорту.

Приємного польоту!

Вам також може сподобатися