Цікаве

5 цікавих вправ для перезавантаження мозку

Автор

   Щоб розвивати власні можливості, потрібно тренувати розумові здібності приблизно так само, як ми дбаємо про своїх м’язах. Тільки навантаження для мозку повинна бути несподіваною і винахідливою.

   Для того щоб задіяти всі резерви, вам знадобиться спантеличити свій мозок оригінальними загадками, використовуючи різні органи чуття, які повинні забезпечити його незвичній інформацією. Тоді активізується процес налагодження нових зв’язків між клітинами, кора головного мозку стає потужнішою і поліпшується її кровопостачання, а значить, – і ваші інтелектуальні можливості.

   Така своєрідна система тренувань мозку, розроблена нейробіологом Лоренсом Кацем і письменником Меннінг Рубіном, навіть отримала власну назву: нейробіка. Всього вони описали понад 80 вельми цікавих вправ, головна особливість яких – незвичайний підхід до звичних справ.

1. Знаходьте всюди нові маршрути: по дорозі на роботу, на прогулянці в вихідний. Відправляйтеся у відпустку в якесь нове місце, заходите на виставки і в музеї. Все це відмінно розвиває просторову пам’ять.
2. Міняйте обстановку будинку і на робочому місці: додавайте нові кольори, предмети або деталі, пробуйте нові способи збирання і кулінарні рецепти, приміряйте різні запахи. Все нове стимулює сенсорне сприйняття і активує роботу мозку.
3. Не консервуйте і власний імідж: приміряйте різний одяг і аксесуари. Жінкам варто поекспериментувати з зачіскою, макіяжем і прикрасами. Вченими доведено, що зовнішній вигляд впливає і на самопочуття людини, і на хід його думок.
4. Пробуйте виконувати звичні дії іншою рукою: наприклад, чистити зуби лівою, якщо ви правша, або застібати ґудзики однією правою, якщо ви лівша. Такий прийом активує перенесення уваги з одного півкулі мозку на інше, що підвищує ваші творчі можливості.
5. Влаштуйте собі дрібні побутові випробування: наприклад, прийміть душ в темряві, на дотик. Спробуйте разом з домочадцями виділити цілий день тиші, коли ви будете спілкуватися виключно жестами і т.д. Такі завдання дозволяють інтенсивно потренувати сенсорні зони мозку, які досить ліниво поводяться в звичному порядку.

   Не обов’язково строго дотримуватися наведених рекомендацій. Розвивайте в собі здатність знаходити і придумувати незвичайне в самих повсякденних діях: будь то дорога на роботу або покупки в магазині. І не забувайте радувати себе – позитивні емоції і хороша доза самоіронії просто необхідні для підживлення мозку!

За перекладом

Вам також може сподобатися