Здоров’я Цікаве

8 продуктів, які помилково вважаються корисними

Автор

Дотримуватися правильного режиму харчування по силу кожному. Головне, чітко розуміти, які продукти дійсно корисні для організму, а які, навпаки, навіть не варто купувати. Це не означає, що ці продукти шкідливі, просто вони не принесуть організму ніякої користі.

У цьому списку ми зібрали продукти, які краще не включати в свій раціон, якщо ви вирішили дотримуватися здорового способу життя.

1. Підсолоджене соєве молоко

Прихильники здорового способу життя прекрасно знають, що соєве молоко має безліч корисних властивостей. Соєве молоко може стати замінником звичайного молока, так як в ньому немає лактози. Проте, на полицях магазинів часто зустрічається пакетоване соєве молоко, а воно містить смакові добавки, серед яких обов’язково є цукор.

Тому, якщо ви дотримуєтеся правильного харчування і дотримуєтеся дієти, звертайте увагу на склад. Соєве молоко з різними підсолоджувачами та іншими штучними добавками не може вважатися здоровим продуктом.

2. Cушi

Це апетитне блюдо стало улюбленим для людей, які дотримуються здорового способу життя. Ще б пак, адже суші завдяки наявності в своєму складі пісних видів риб типу тунця і лосося, не просто смачні, але ще і дуже корисні для організму.

Але їсти суші слід в обмежених кількостях. Незважаючи на те що вони готуються з пісних видів риб, в їх складі практично завжди присутні жирні сири, ікра і деякі соуси, які можуть виявитися дуже калорійними. Також для того щоб тримався щільно рис в нього додають цукор змiшаний з водою.

3. Заморожена їжа

У магазинах представлений величезний вибір заморожених продуктів. Курячі відбивні, біфштекси, рибні палички і овочі – все це різноманіття здається швидкої, смачною і корисною альтернативою свіжої їжі. Але в дійсності все далеко не так. Більшість заморожених продуктів невідомо скільки часу провели в фабричних, а потім вже і в магазинних холодильниках. Та й на додачу до всього велику кількість таких продуктів містять натрій, жири та інші шкідливі для організму речовини.

Щоб все це не потрапило в ваш організм, відмовтеся від таких сумнівних продуктів. Краще витратьте трохи часу на приготування корисної їжі самостійно.

4. Білий рис

Цей корисний продукт є частим гостем на наших столах. Білий рис містить складні вуглеводи, клітковину, вітаміни і мінерали, які так необхідні організму. Але разом з тим він має і однією характерною особливістю.

Справа в тому, що з часом білий рис схильний до процесу рафінування, через що велика частина його корисних властивостей просто випаровується. Тому рис може надати несприятливий ефект на організм, а в деяких випадках навіть підвищити рівень цукру в крові.

5. Молоко

З раннього дитинства багатьом з нас переконували, що молоко – корисний продукт. Звичайно, ніхто не стане сперечатися з тим, що в складі молока великий вміст кальцію. Але чи отримуємо ми кальцій, коли п’ємо молоко?

Виявляється, що не все так просто. Справа в тому, що білок, який міститься в молоці, може так сильно підвищувати кислотність в шлунку, що організму для нейтралізації кислоти потрібно використовувати мінерали. Для цих цілей організм “забирає” кальцій з кісток, щоб нейтралізувати шкідливий вплив.

6. Йогурти

Корисні йогурти – це тільки ті, які були приготовлені самостійно. Йогурти з супермаркету з фруктовими і ягідними добавками до них не відносяться. У таких продуктах завжди міститься багато цукру, тому корисними такі йогурти назвати не можна.

7. Газовані напої та соки

Пакетовані соки і газовані напої не дарма вважаються бомбою уповільненої дії. У їх складі присутня велика кількість цукру, кислоти, ароматизаторів та інших шкідливих компонентів. По суті, практично всі складові таких напоїв є складні хімічні сполуки, які організм не вміє засвоювати.

Навіть якщо виробники стверджують, що їх продукція корисна, насправді це далеко не так. Єдина хитрість, до якої вони вдаються, полягає тільки в зменшенні кількості цукру та інших інгредієнтів в складі.

8. Квасоля і боби

Бобові часто називають гідною заміною м’ясу. Частково так воно і є, і кількість білка в квасолі, горосі і бобах дуже велике. Але це не означає, що бобові можуть повністю замінити м’ясні продукти. Вміст білка в них набагато нижче, ніж в продуктах тваринного походження. Та й рослинний білок, який міститься в бобових, складно засвоюється організмом. Тому ставитися до таких продуктів потрібно дуже обережно.

Знайте міру.

Вам також може сподобатися