Поради для батьків

Як захистити малюка від сонця?

Автор

Вирушаючи на відпочинок з дитиною, в першу чергу слід подбати про сонцезахиснізасоби, які допоможуть уберегти ніжну дитячу шкіру від подразнень і опіків.

Шкіра дитини дуже чутлива до сонця. Справа в тому, що чим молодша дитина, тим менше мелатоніну виробляє її шкіра, а значить, вона практично беззахисна перед сонячними променями. Ось чому завдання батьків – максимально захистити дитину від негативного впливу ультрафіолету.

Щоб максимально забезпечити дитину від сонця на відпочинку, слід дотримуватися кількох елементарних правил:

1. Уникайте перебування на сонці, коли воно знаходиться на піку своєї активності. Сміливо гуляти з дитиною на вулиці можна до 11 години ранку, а також з 4 години після обіду і до вечора. Перед виходом на сонце обов’язково наносьте на шкіру сонцезахисний крем або лосьйон.

2. Обмежте перебування на сонці дітей, віком до 3-х років. Якщо немає можливості мінімізувати перебування на сонці малюка, кращим захистом будуть одяг і сонцезахисні креми. Бажано використовувати водостійкий крем, якщо дитина любить купатися і грати біля води.

3. Використовуйте достатню кількість сонцезахисного засобу. Наносити крем на шкіру дитини слід з особливою ретельністю: не забувайте про задню частину шиї, вуха, ноги і навіть ступні! Наносите крем мінімум за 30 хвилин до виходу на вулицю, щоб він рівномірно вбрався в шкіру. Повторюйте процедуру кожні 2-3 години, навіть якщо крем водостійкий, – це підвищить ефективність.

Який крем від сонця найкраще підійде для чутливої дитячої шкіри? Сьогодні серед усього розмаїття сонцезахисних засобів дуже легко розгубитися. Але все ж є кілька основних вимог, яким повинні відповідати дитячі креми.

Головним показником є фактор захисту від сонця – SPF, його значення може варіюватися від 2 до 100 одиниць. Дитяча косметика повинна мати максимально високий фактор захисту: не менш 15-25 одиниць. Цей показник говорить про те, як довго дитина може перебувати на сонці. Крем з SPF 15 дозволяє перебувати на сонці 75 хвилин (безпечний час перебування на сонці дитини дорівнює 5 хвилинам, а крем збільшує на кількість, що відповідає рівню SPF): 5 * 15 = 75. Чим світліше шкіра дитини, тим вище повинен бути рівень захисту.

Хочете, щоб ваша дитина якомога довше була на сонечку? Вибирайте правильні сонцезахисні засоби!

Вам також може сподобатися